BG EN

АДЪТ ОТ НЕБЕТО НАД СОФИЯ! Климатолог хвърли бомба: За 2 часа падна дъжд, колкото за цял месец

Акценти

АДЪТ ОТ НЕБЕТО НАД СОФИЯ! Климатолог хвърли бомба: За 2 часа падна дъжд, колкото за цял месец

103664
на 23.05.2024
АДЪТ ОТ НЕБЕТО НАД СОФИЯ! Климатолог хвърли бомба: За 2 часа падна дъжд, колкото за цял месец
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По време на мощната буря в сряда в София са паднали от 20 до 90 литра на квадратен метър, като месечната норма е 80 литра. Това коментира в ефира на Нова телевизия климатологът Симеон Матев. 

препоръчано

По думите му бурята е била най-силна в източните квартали на столицата.

„За нашия климатичен пояс е нормално да има такива дъждове. Последните години валежите с градушка не се увеличават съществено. Такива явления обаче се наблюдават все по-често в необичайни месеци – септември, октомври, ноември и дори през зимата”, поясни климатологът.

И добави, че следващата седмица отново ни очаква нестабилно време. Според предварителните  средата на следващата седмица пак ще има по-нестабилно време.  

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК