BG EN

Азиатските икономики ще доминират сред най-големите през 2050 г.

Азия

Азиатските икономики ще доминират сред най-големите през 2050 г.

3102
на 23.06.2015
Азиатските икономики ще доминират сред най-големите през 2050 г.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

До 2050 г. Италия и Русия ще изпаднат от класацията с най-големите икономики, а на тяхно място ще се включат Мексико и Индонезия, сочи нов доклад на "Икономист Интелиджънс Юнит".

препоръчано

След тридесет и пет години, считано от сега, най-големите икономики в света ще изглежда така - Китай, САЩ, Индия, Индонезия, Япония, Германия, Бразилия, Мексико, Великобритания и Франция. Франция ще остане в дъното на класацията в сравнение с шестата позиция през 2014 г., въпреки че до 2050 г. ще утрои своя БВП.

Общата стойност на първите 10 икономики през 2014 г. е в размер на 50,4 трилиона долара, а през 2050 г. тя ще бъде 318 трилиона долара. От доклада обаче не става ясно дали останалата част от света ще расте със същото темпо. За сметка на това е очевидно, че обемът на трите най-големи икономики ще бъде по-голям от общия обем на следващите пет икономики. Както се очаква, докладът подкрепя прогнозите за стабилен икономически ръст в Азия.

Според данните през 2050 г. 53% от БВП в света ще бъде генериран в този регион в сравнение с 32% през 2014 г. Този растеж ще бъде за сметка на сегашното господство на Европа и Америка в икономическо отношение. Очаква се БВП на Китай в номинална стойност да изпревари този на САЩ още през 2026 г.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Телците да отложат разговори с шефове, Рибите да внимават с харчовете ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Телците да отложат разговори с шефове, Рибите да внимават с харчовете
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК