Акцията на ДАНС се разширява! Арестувани са още над 30 души - нелегални бежанци и трафиканти
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Освен срещу спящи клетки на "Ислямска държава" и проповядващите радикален джихад у нас, ДАНС и прокуратурата действат в посока и срещу нелегалните имигранти и техните трафиканти.
От съобщенията на институциите става ясно, че са арестувани над 30 души.
Група от 30 сирийски бежанци и двама българи – каналджии, са задържани в опит да бъдат пренатоварени в транспорт за извеждане от страната. В момента на акцията са изчаквали да бъдат натоварени в микробус, за да бъдат изведени от страната. Засечката става край бивш обор на разпродадената база на някогашното АПК в края на Асеновград, съобщи "Марица".
Бежанците са били превозени с таксита до Одрин, оттам по посочени пътеки тръгнали да влизат в българско.
"Рязахме телени заграждения и газихме в някаква рекичка, сетне на уговореното място ни чакаше камион", доверили мъже от групата.
Каналджиите са от Пловдив и София, мъже на 51 и 40 години, без криминални регистрации.
Трафикант на хора на име Ахмед на средна възраст е бил арестуват сутринта при акцията на ДАНС в "Столипиново", казаха пред "24 часа" роми, събрали се около къщата му. Тя е голяма четириетажна постройка. От нея наизлязоха жени, коино забраниха на да снима.
В Столипиново в момента е спокойно. Уличната търговия върви с пълна сила, има коледни промоции.
Акцията на прокуратурата, ДАНС и МВР е започнала в 6.30 сутринта, както и в пазарджишкия ромски квартал. В голяма част от "Столипиново" обаче изобщо не са разбрали за нея.
Припомняме, че по-рано днес ДАНС нахлу в циганската махала на Асеновград и арестува местния ходжа - Стефан. По неофициална информация от адреса е иззет компютър.
Арести бяха извършени още в Пазарджик, Смолян и Хасково.


