BG EN

"Ал Кайда" освободи отвлечена австралийка

ЧАС ПИК

"Ал Кайда" освободи отвлечена австралийка

3827
на 07.02.2016
Ал Кайда освободи отвлечена австралийка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Освободена е австралийката Джъслин Елиът, която бе похитена с мъжа й през януари в Буркина Фасо.
Това обяви президентът на Нигер Махамаду Иссуфу.

препоръчано

"Освобождаването е резултата на доброто сътрудничество между Нигер и Буркина-Фасо", констатира президентът, цитиран от австралийската телевизия "9News". Исуфу отбеляза, че продължават преговорите за освобождаването на съпруга й Кен Елиът, който е лекар.

Отговорност за отвличането бе поела терористичната групировка „Ал Кайда“. 
Двамата бяха отвлечени на 15 януари. Хирургът Кен Елиът е ръководител на единствената болница в град Джибо, административен център на провинция Сум. Месечно той е правил до 150 операции. Двамата със съпругата му са над 80 години, а в Буркина Фасо те живеят и работят от 1972 година.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК