Алавес превзе Памплона

5827
на 06.11.2016

Отборът на Алавес надигра с 1:0 Осасуна в среща от 11-ия кръг на Ла Лига, играна в Памплона. Гостите, чийто град Витория е на около 100 километра от столицата на Навара, спечелиха след гол от дузпа на Кристиан Сантос в 76-ата минута. "Червените" остават на предпоследна позиция в класирането, докато новакът в Ла Лига дръпна по-нагоре.

Срещата на "Ел Садар" започна с много спорно положение. В третата минута Гайска Токеро стреля, а вратарят Наусет Перес задържа топката някъде около голлинията, като не се видя добре дали кълбото премина с целия си обем. Повторенията показаха, че вратарят по-скоро успя да спре топката в точния момент. В 12-ата Ойер Санхурхо поиска дузпа при спорен контакт с Тео Ернандес. В 23-ата Наусет отново беше на мястото си след удар на Дани Торес.

В 49-ата Кенан Кодро отправи страхотен удар от въздуха, но Фернандо Пачекоизби в корнер. В 75-ата Давид Гарсия събори Тео Ернандес на ръба или в наказателното поле. Съдията реши, че нарушението е вътре и назначи дузпа. Кристиан Сантос отбеляза с много точен удар в горния десен ъгъл - 0:1. В 89-ата наварският тим поиска дузпа след падане на Ойер, но съдията прецени, че такава няма.

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 май - възможност за успешна изява за Близнаците, запознанство ще промени из основи живота на Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 май - възможност за успешна изява за Близнаците, запознанство ще промени из основи живота на Стрелците
ПЪРВО В ПИК TV: Борисов подпука ППДБ от Самоков: Абе, Денков, ти си с 20 човека в Брюксел, ние сме с 2000 тука, на кой поставяш условия? (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV: Борисов подпука ППДБ от Самоков: Абе, Денков, ти си с 20 човека в Брюксел, ние сме с 2000 тука, на кой поставяш условия? (ВИДЕО)