BG EN

Александър Манолев: Разбирам за санкциите от САЩ от медиите

Животът днес

Александър Манолев: Разбирам за санкциите от САЩ от медиите

19348
на 02.06.2021
Александър Манолев: Разбирам за санкциите от САЩ от медиите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съединените щати налагат санкции на шестима български граждани заради сериозна корупционна дейност в България.

препоръчано

Сред посочените са бившият депутат от ДПС Делян Пеевски, Васил Божков и бившият зам.-директор на ДАТО Илко Желязков. 

Би Ти Ви се свърза с един от санкционираните от САЩ - Александър Манолев. Той каза, че разбира от медиите за разследването за корупция срещу него и ще коментира, след като се запознае с документите.

Петър Харалампиев каза, че не знае нищо и отказа коментар.

Адвокатът по международно право Ивайло Дерменджиев разясни характера на санкциите: „Всеки американец, който прави бизнес с тях – ще му бъдат блокирани активите и то на територията на щатите. Представете си, че всеки един превод, който се извършва в американска валута, минава през щатите. Всеки подобен превод чрез долари ще е блокиран и спрян, стига да е свързан с фирми с тези хора. Санкцията спрямо лицата е да не влизат на територията на САЩ. Икономическите санкции главно са свързани с преводи на парични средствата и на 64 компании в листата на забранителния списък“.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК