Александър Симов: ГЕРБ и ПП вече са обект на вицове с джентълменското си споразумение. Целият този театър е като хроника на една предизвестена смърт
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
ГЕРБ и ПП вече са обект на вицове с джентълменското си споразумение. Целият този театър е като хроника на една предизвестена смърт.
Това заяви бившият депутат от БСП Александър Симов. "Проф. Пламен Киров е прав да иронизира самото появяване на тази идея за ротационно председателство. Просто се плаша какво ще видим следващия път. Не съм далеч от мисълта на следващите преговори да се заговори и за ротационен премиер. Или два месеца да правим едната политика, после да изпълняваме програмата на другата партия. За мен това е част от абсурдния разговор, който се води в момента", коментира Симов пред бТВ.
"ПП и ДБ трябва да се разберат с ГЕРБ, казвам го като обективен наблюдател. Това управление ще е ужасно за България. Но! Да приемем, че кажат "Не, няма да стане". Завърта се рулетката и отиваме на следващите избори. Ами след тях с кого ще говорят - резултатите ще са същите, да кажем с някакви малки модификации. Рано или късно пак ще трябва да изяснят пред себе си - да са верни на фейсбук-статусите на своя електорат, защото те в момента ми изглеждат като заложник на всички социални мрежи, в които присъстват техни симпатизанти, или ще постъпят така, както трябва да постъпи един политик - правиш компромис!
Аз знам, много е трудно, адски е болезнено, да - драматично е, ще те критикуваш жестоко... В крайна сметка, когато откажеш да водиш този разговор, тогава разбираш, че политиката не е фейсбук-статус. Това е според мен голямата драма на сегашния момент. Имаме тийнейджърско поведение, което отказва да поеме отговорност", добави бившият народен представител.
Накрай той обобщи, че челият този театър ще завърши с грандиозен провал на всякакви усилия за съставяне на управление.
"В следващите месеци една от големите теми ще бъде кой е виновен да стигаме пак до нови избори. Ситуацията е като в романа на Маркес "Хроника на една предизвестена смърт", завърши Симов.


