Алкоркон отново изненада елитен тим, Атлетик (Билбао) мачка на "Сан Мамес"

7260
на 23.12.2016
Алкоркон отново изненада елитен тим, Атлетик (Билбао) мачка на Сан Мамес

Втородивизионният Алкоркон отново напомни за себе си. Скормният испански клуб поднесе изненадата в 1/16-финалите от турнира за Купата на краля, като елиминира Еспаньол. Преди 7 години Алкоркон сътвори още по-голяма сензация, отстранявайки гранда Реал Мадрид.

Първият мач между двата тима завърши 1:1, а на реванша в Барселона Алкоркон поведе с гол на Алваро Хименес в 20-ата минута. Този резултат се запази почти до края на мача, когато Ернан Перес изравни за Еспаньол. В продълженията нови голове не паднаха, а при дузпите по-точни бяха гостите, които се наложиха с 4:3.

Атлетик Билбао нямаше никакви проблеми срещу Расинг (Сантандер) и спечели с убедителното 3:0. Чаби ЕчейтаРаул Гарсия и Иняки Уилямс вкараха головете за баските още до почивката.

Отборът на Ернесто Валверде се класира за 1/8-финалите с общ резултат 5:1.

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)