Ало, Би Ти Ви, ало, Станчев! Пеевски даде интервюто си пред ПИК! Не се спотайвайте като мишоци!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Ексклузивното интервю на ПИК с Делян Пеевски разбуни държавата. Превърна се в основна тема за телевизии, агенции, вестници. Ехото от него дълго ще отеква, мръсните зависимости между изпълнителна, съдебна и медийна власт тепърва ще излизат на бял свят.
С приближаването на съдбовните евроизбори ще гледаме още панаири, ще слушаме дълго отлагани откровения, убедени сме.
Безпрецедентната изповед на Пеевски присъства в дневния ред на всички български медии и това е нормално. Трябва да отбележим, че почти всички от тях /дори тези, които са в конкурентни отношения с ПИК/ цитираха коректно първоизточника на информацията.
С изключение на една – телевизията в явен разпад Би Ти Ви, постоянен развъдник на грозни кадрови и ведомствени скандали напоследък.
„Лице в лице” на Ризова и Цонев, централните новини, сутрешният блок с Караджов и Векилска обширно и охолно боравеха с цитати от интервюто на Пеевски, без нито веднъж да благоволят да съобщят къде е дадено то. Било според тях дадено пред „една от електронните агенции”.
Само че, колеги, тази агенция си има име и това име е ПИК. Инатливото ви упорство да цензурирате името на агенцията – първо, е в разрез с етичните норми в Закона за радио и телевизия, и второ – е признак на лош вкус и непрофесионализъм.
Така ли започва мандатът си новият шеф на медията Павел Станчев? Такива ли стандарти на поведение ще зададе в телевизията?
Докато чакаме промяната, ще се наложи да се доверим на Николай Бареков, според когото в „нюзрума на Би Ти Ви царят разврат и гнусотия”.


