BG EN

Американски генерал отхвърля обвинения на турски вестник за връзка с опита за преврат

Америка

Американски генерал отхвърля обвинения на турски вестник за връзка с опита за преврат

3165
на 26.07.2016
Американски генерал отхвърля обвинения на турски вестник за връзка с опита за преврат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американският генерал в оставка Джон Кембъл отрече да е свързан с опита за преврат в Турция през нощта на 16 юли, както обяви турският вестник "Йени сафак" (Yeni Safak). В електронното си издание вестник „Уолстрийт джърнъл“ съобщава, че генералът с четири звезди, който до май тази година командваше коалиционните сили в Афганистан, е заявил, че дори не си заслужава да отговаря на тези обвинения на вестника и ги нарича смехотворни. Според "Уолстрийт джърнъл“ турският вестник е публикувал на първа страница материал, в който ген. Кембъл е наречен "човекът зад неуспешния опит за преврат в Турция“. В статията се съдържа твърдения, че Кембъл е предоставял средства на ЦРУ на заговорниците ЦРУ и е провеждал тайни срещи във въздушната база Инджирлик. След опита за преврат някои от членовете на турското правителство и вестници, поддържащи Ердоган, обвиниха САЩ, че тайно е подкрепял заговора“, пише още „Уолстрийт джърнъл“.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК