BG EN

Американски министър призна края на „еднополюсния модел“ на света

Америка

Американски министър призна края на „еднополюсния модел“ на света

9600
на 06.09.2018
Американски министър призна края на „еднополюсния модел“ на света
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на вътрешната сигурност на САЩ Кирстен Нилсен признава края на „еднополюсния модел“ на света, съобщава руският ежедневник „Известия“, цитиран от „Фокус“.

препоръчано

„Разположението на силите на международната сцена се променя и еднополюсният модел на света е в миналото. Редица държави искат да подкопаят позицията на САЩ и да прокарат собствените си интереси“, заяви министърът на вътрешната сигурност на САЩ Кирстен Нилсен в речта си в университета „Джордж Вашингтон“.

Тя изтъкна нарастващото влияние на "световната сцена" на "враждебните държави спрямо Съединените щати".

"В действителност американските заплахи от чуждите опоненти са на най-високо ниво от Студената война. Страни като Китай, Иран, Северна Корея и Русия са готови да използват всички елементи на националната власт - финансова, търговска, в киберпространството, шпионаж, информационни дейности, както много други, за да подкопаят нашата позиция и прокарат собствените си интереси ", каза тя.

Терминът "еднополюсен модел" се използва за първи път в едноименната статия на влиятелния американски политически коментатор Чарлз Краутхамър. В своята работа през 1990 г. той предсказал, че САЩ ще станат единствената суперсила.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК