BG EN

Американски мюзикъли с оркестъра на Класик ФМ

КУЛТУРА

Американски мюзикъли с оркестъра на Класик ФМ

7138
на 03.12.2012
Американски мюзикъли с оркестъра на Класик ФМ
Автор:   Георги Делчев

На концерта утре ще свири премиери на творби от Ричард Роджърс и братя Шърман

Оркестърът на Класик ФМ ще изнесе концерт в зала „България“ утре. След феноменалния успех на програмата „Hello Broadway!“ в цикъла „Музиката на Америка“, сега нотният материал е поръчан специално за концерта. Подбрани са оригиналните театрални версии на песните, които ще бъдат представени за първи път в България. Програмата е избрана от диригента Роб Фишер. „Идването ми в България е едно приключение за мен“, казва Фишер специално за българската публика. „След първата репетиция с Оркестъра на Класик ФМ радио, съм очарован от ентусиазма и енергията на оркестрантите“ допълни още той. Роб Фишер е създател и диригент на успешната серия “Encores!” в Ню Йорк Сити Център от създаването ѝ през 1994 г. до 2005 г. В момента той е продуцент на постановката “Anything Goes” на Бродуей, по музика на Коул Портър. Сред хитовите заглавия в концерта утре вечер са: My Funny Valentine от Р. Роджърс, Ol' Man River от Дж. Керн, Сюитата „Мери Попинс“ от братя Шърман, както и There's No Business Like Show Business от Ъ. Бърлин, мелодия която е станала символ и своеобразен химн на американската развлекателна индустрия. Тя ще бъде представена като дует от звездата на Бродуей Тари Кели и „българският Франк Синатра“ - Васил Петров. Тари Кели ще се изяви и в ролята на Мария от „Звукът на музиката“ в партньоство с чаровните изпълнители от детски хор „Пим Пам“. За първата си поява пред българската публика Кели е взела 3 различни рокли, както и обувките си за степ. В утрешния концерт ще участват и артистичните певци от Хора на Класик ФМ радио с диригент Теодора Павлович. Следващият концерт от програмата на цикъла е на 18 декември в Аулата на СУ “Св.Климент Охридски”, когато ще бъде представена Коледна оратория от Й. С. Бах. Събитието е част от цикъла „Музиката на Америка“, организиран от Кантус Фирмус и Фондация „Америка за България“.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Кирил Петков пак седна на подсъдимата скамейка - разкри какви са ги вършили снощи с Асен Василев (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК TV! Кирил Петков пак седна на подсъдимата скамейка - разкри какви са ги вършили снощи с Асен Василев (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК