BG EN

"Амнести" погна Франция заради изселването на ромите

Европа

"Амнести" погна Франция заради изселването на ромите

4504
на 29.11.2012
Амнести погна Франция заради изселването на ромите
Международната организация  „Амнести интернешънъл” призова Франция да прекрати принудителното изселване на роми от построените от тях катуни на територията на страната. Според правозащитната организация изселването продължава с тревожни темпове, въпреки че Социалистическата партия има мнозинство в парламента, а Франсоа Оланд спечели президентските избори. Ситуацията на ромите е същата, както при управлението на консервативния Никола Саркози. За това разследване „Амнести“ е извършила четири мисии в 12 лагера на роми в района на Париж. Според събраните данни е установен пик през третото тримесечие, когато близо 5000 души са били изселени, а лагерите им разрушени. Повечето роми са дошли от Румъния. В повечето случаи на изселване на хората не е предложен вариант за настаняване и те не знаят какво да правят, коментира организацията.
препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО)
ново
Днес: 144
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК