BG EN

Анархисти нападнали руското посолство в Атина

Европа

Анархисти нападнали руското посолство в Атина

6648
на 19.04.2019
Анархисти нападнали руското посолство в Атина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Самопровзгласила се наскоро анархистка група, наричаща се "Тайно споразумение за отмъщение за Михаил Жлобицки”, пое отговорността за експлозията пред руското посолство в Атина на 22 март, когато неизвестни лица хвърлиха граната по руската мисия.

препоръчано

Членовете на групата хвърлили ръчна граната до оградата зад поста на охраната на консулството, като по този начин причиниха малки щети. При нападението нямаше пострадали и ранени.

В изявление, публикувано на уебсайт за борба със статуквото и установяването на свобода, групата разкритикува "държавния авторитаризъм" на Русия, "национализма и шовинизма", които според нея се илюстрират от нейната вътрешна и външна политика. Групата изрази солидарност с някои задържани от руските власти анархисти.

Същата анархистка организация по-рано пое отговорността за атака с кутии, пълни с газ на пощенска служба в гръцкия град Патра през февруари 2018 г., припомня БГНЕС.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 74
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК