BG EN

Ангел Найденов: Стигнали сме предела на съкращение и на постоянно намаляване на разходите за отбрана

Животът днес

Ангел Найденов: Стигнали сме предела на съкращение и на постоянно намаляване на разходите за отбрана

4042
на 17.05.2014
Ангел Найденов: Стигнали сме предела на съкращение и на постоянно намаляване на разходите за отбрана
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Стигнали сме предела на съкращение и на постоянно намаляване на разходите за отбрана, каза министърът на отбраната Ангел Найденов по време на срещата си с членове на военнородолюбиви и военнопатриотични организации в Шумен, предаде Радио „Фокус” - Шумен. Той подчерта необходимостта от целеви средства за да стартира процесът на реално модернизиране и превъоръжаване. „По отношение на основните оръжейни системи и платформи на практика сме спрели в средата на 80-те години”, заяви министър Найденов. Той поздрави всички военнослужещи, че въпреки недоброто техническо състояние, остарялата техника и въоръжение, поддържат усещането и увереността на българските граждани, че българската армия е в състояние да изпълни своите отговорности и задачи. Ангел Найденов говори и за приоритетите, които е заявил за 2014 година, като на първо място посочи поддържането на военната способност, необходимата подготовка и капацитет на армията.

препоръчано

Той открои и поддържането на въоръжението и техниката, възстановяването на техническата изправност и летателна годност, както и старт на различни проекти на модернизация. Сред приоритетните проекти на първо място военният министър постави придобиването на нов тип боен самолет. „Решението за старта на този проект очаквам да бъде взето в рамките на средата на тази година, а реалното придобиване на новия тип боен самолет може да стане минимум две-три години от старта на самия проект, нямаме особено много време в което да продължаваме да размишляваме”, каза Ангел Найденов.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Разпада ли се Промяната във Варна? Журналистката Наталия Господинова: Цялата организация е създадена от приятелски и роднински кръгове около семейство Лорер и ресторант Хоризонт“ (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Разпада ли се "Промяната" във Варна? Журналистката Наталия Господинова: Цялата организация е създадена от приятелски и роднински кръгове около семейство Лорер и ресторант "Хоризонт“ (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК