BG EN

Ангелкова намали руските туристи

ЧАС ПИК

Ангелкова намали руските туристи

6449
на 22.02.2015
Ангелкова намали руските туристи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министерството на туризма прогнозира спад на руските туристи през 2015 г. заради санкциите на Европейския съюз срещу Москва, както и заради обезценяването на руската рубла. Това става ясно от писмен отговор на министъра на туризма Николина Ангелкова до Народното събрание. За периода януари-ноември 2014 г., пише в. "Стандарт".

препоръчано

България е била посетена от 645 825 руски туристи, сочат данните на Националния статистически институт. Това е спад от 3,1% спрямо същия период на предходната година. Сред основните причини за негативния резултат са ситуацията в Украйна, напрежението в Близкия Изток, девалвацията на рублата, поскъпването на почивките за руснаци зад граница, наложените ограничения за пътувания на руски граждани, фалит на над 20 руски туроператора и нарушаване на чартърните програми.

"Експертните оценки показват, че през 2015 г. тенденция за намаляване на броя на туристите, които ще почиват извън Русия, ще продължи", пише министър Ангелкова.


Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 124
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК