Англия би Бразилия след 23 години суша

4134
на 07.02.2013
Автор:   Явор Белчев
Англия спря "черната" си серия срещу Бразилия и записа първата си победа над този съперник от 23 години насам. "Трите лъва" се наложиха с 2:1 в контрола играна на "Уембли" в Лондон. Уейн Рууни даде преднина на домакините в 26-ата минута, но Фред изравни в 48-ата. Победното попадение за домакините пък бе дело на Франк Лампард в 60-ата минута. Гостите пък изпуснаха и дузпа в 19-ата минута, като Роналдиньо не успя да преодолее Джо Харт от бялата точка. Първата голова възможност в мача бе на сметката на Англия като в 10-ата минута Уейн Рууни стреля опасно с глава след центриране от корнер, но съдията отсъди нарушение на нападателя. Две минути по-късно пък Оскар имаше възможност да стреля от далеч за Бразилия, но ударът му мина над вратата. В 19-ата минута "кариоките" получиха дузпа в своя полза за игра с ръка на Джак Уилшир. Роналдиньо изпълни наказателния удар, но Джо Харт спаси, а след това стражът направи и още една впечатляваща намеса при опита за добавка на Рони. Постепенно Англия взе инициативата и в 22-ата минута Дани Уелбек бе изведен в наказателното поле и опита удар в близкия ъгъл, но доста неточно. В 26-ата минута пък Уилшир изведе хубаво Тио Уолкот, но ударът на нападателя бе отразен от Жулио Сезар. Топката обаче се озова в краката на Рууни, който нямаше проблем да я прати в опразнената врата за 1:0. Бразилия можеше да се върне в мача в 37-ата минута, но Неймар не успя да засече от близо чудесно центриране от страна на Оскар. В 41-ата минута пък Рууни имаше шанс да запише втори гол на сметката си, но изстрелът му профуча до гредата. Още в началото на второто полувреме Стивън Джерард отправи удар, който затрудни Сезар, но защитник изчисти топката в решителния момент. Две минути по-късно обаче Гари Кейхил сгреши при изнасянето на топката и тя стигна до Фред, който с прецизен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Харт - 1:1. В 50-ата минута бранителите на Англия отново действаха несъсредоточено и подариха топката на Фред, който този път тресна греда. Постепенно обаче домакините се окопитиха и в 55-ата минута Кейхил бе на път да изкупи винага си за изравнителния гол, но ударът му с глава бе спасен от Сезар. В 60-ата минута пък Франк Лампард се възползва от лошо изчистване и със страхотен удар от границата на наказателното поле прати топката в гредата, след което тя се озова и във вратата за 2:1. След това Бразилия опита да стигне до равенството и първо Фред имаше добра възможност, но се подхлъзна в решителния момент. В 88-ата минута пък Оскар опита далечен, но неточен удар. Така англичаните удържаха крехката си преднина и спечелиха мача. Англия - Бразилия 2:1 1:0 Рууни (26) 1:1 Фред (48) 2:1 Лампард (60)

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)