Англия полетя с 6:2 срещу Иран на Мондиала

5332
на 21.11.2022

Англия записа най-убедителната си победа на старт на световни финали при 6:2 над Иран на „Халифа Интернешънъл Стейдиъм“ в първи мач от група B на Мондиал 2022. Успехът е вторият най-убедителен за "Трите лъва" на световно след 6:1 над Панама преди 4 години.

Двубоят беше специален за двама футболисти в състава на Гарет Саутгейт. Джуд Белингам стана вторият най-млад реализатор за Англия на световни първенства след Майкъл Оуен (18 години 190 дни). На 19 години и 145 дни звездата на "Борусия" (Дортмунд) откри резултата в 35-ата минута, но до почивката преднината на финалиста от Евро 2020 бе класическа. Вкараха още Рахим Стърлинг и Букайо Сака. За пръв път в мач на "Трите лъва" на Мондиал имаше двама голмайстори до 21-годишна възраст. Солиден бе дори Хари Магуайър, отчел се с асистенция. Бранителят на Манчестър Юнайтед напусна терена с контузия. Същото се случи с титулярния вратар на Иран Алиреза Бейранвад, получил тежък удар в главата при сблъсък със свой съотборник, заради което първото полувреме бе удължено с четвърт час, а втората част надхвърли 100 минути.

Двубоят беше специален и за Маркъс Рашфорд, друг играч на "червените дяволи". Нападателят реализира първия си гол на голям форум само 49 секунди, след като се появи като резерва. Това е и третото най-бързо попадение на резерва на световно първенство. Точни в Катар бяха още веднъж Сака, а в края на Джак Грилийш.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)