Англия ще бори Словакия без Рууни и още куп звезди

6599
на 20.06.2016

Цели шест промени в състава си се очаква да направи селекционерът на Англия Рой Ходжсън за последния мач на „трите лъва“ от група В на UEFA EURO 2016 срещу Словакия. Мачът е с огромен залог и за двата тима, но въпреки това наставникът на островитяните е решил да даде почивка на част от титулярите си.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

Големият отсъстващ днес се очаква да бъде капитанът на тима Уейн Рууни, като промените в защита също ще бъдат осезаеми. Най-вероятно като крайни защитници ще започнат Натаниел Клайн и Райън Бъртранд.

Мачът между Словакия и Русия може да наблюдавате пряко в ефира на Нова ТВ, както и онлайн на Gong.bg. Двубоят ще се играе на стадион „Жофроа Гишар“ в Сент Етиен, а рефер на срещата е Карлос Веласко от Испания.

Тимът на Англия е лидер във временното подреждане, като само точка е необходима на „трите лъва“, за да прескочат в следващата фаза на турнира. Загуба от Словакия обаче би могла да означава класиране на трето място и евентуален мач срещу един от фаворитите Германия или Испания.

Капитанът на Англия Уейн Рууни ще получи заслужена почивка и ще бъде заменен в центъра на терена от Джордан Хендерсън, който вече е напълно възстановен от травмата си в коляното. Редом до капитана на Ливърпул ще застане и Джак Уилшър, докато единственият футболист, който ще запази място в средната линия на англичаните ще бъде Ерик Дайър.

В същото време селекционерът на Словакия Ян Козак най-вероятно ще заложи на същия състав, който постигна победата над Русия в последния мач на тима от първенството.

Словакия минава за един от удобните съперници на Англия, като до този момент словаците нямат нито една победа над „трите лъва“. В квалификациите за Евро 2004, Англия печели и двата мача в групите с резултат 2:1.

Вероятни състави:

Словакия: Козачик, Пекарник, Шкъртел, Дюрица, Хубочан, Хрошовски, Куцка, Вайс, Хамшик, Мак, Дуда

Англия: Харт, Бъртранд, Смолинг, Кейхил, Клайн, Уилшър, Дайър, Хендерсън, Стъридж, Лалана, Варди

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден
Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО)