Тенис

15615
на 06.02.2019
Андреев и Кузманов аут в Арена Армеец

Адриан Андреев и Димитър Кузманов официално приключиха участието си на Sofia Open 2019. Родните тенисисти отпаднаха на 1/8-финалите при двойките, след като загубиха от Робин Хаасе и Матве Миделкооп в два сета – 2:6, 2:6 за 47 минути игра.

Холандският дует показа много солидна игра в хода на цялата среща.

Родното дуо стартира с добър сервис гейм, но при последвалия си гейм при начален удар Хаасе и Миделкооп направиха пробив. Адриан Андреев сервира, но направи двойна грешка и холандците взеха предимство. До края на гейма двата дуета взимаха комфортно подаванията си, като при седмия гейм Хаасе и Миделкооп направиха втори пробив. Постафктум затвориха и сета при 6:2.

Вторият сет стартира кошмарно за българските тенисисти, след като бяха пробити още в първия гейм. Андреев и Кузманов успяха да съхранят сервиса си в третия гейм, отразявайки два брейкбола. Холандският дует закова чудесен процент на спечелени точки при първи сервис във втория сет – 92%. Уверената игра на Робин Хаасе и Матве Миделкооп продължи, като те сътвориха втори пробив във втората част и затвориха мача при 6:2.

Това е втора загуба за Мико Кузманов от Робин Хаасе на Sofia Open 2019, след като на 5-и февруари холандецът надделя над ракета №2 на България в дуела на сингъл помежду им. Иначе при двойките на турнира у нас българското участие не свършва, след като Александър Донски и Алекс Лазаров чакат тандема победител от Павич/Зимонич или Шаран и Бопанна.

На 1/4-финалите холандците ще играят срещу надвилите от Джееван Недунчежиян и Пурав Раджа или Робърт Галъуей и Натанаел Лемънс, пише "Гонг".

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)