Андрей Гълъбинов и Специя с голям успех

11604
на 21.08.2020

Българският нападател Андрей Гълъбинов и неговия Специя се класираха за Серия А за новия сезон 2020/2021 година.

Тимът, в който се подвизава българинът триумфира, въпреки че загуби реванша във финалния плейоф от Фрозиноне на Алесандро Неста с 0:1. Родният таран беше титуляр и игра през всичките 90 минути, като беше основната заплаха за гостите, които нямаше какво да губят след загубата с 0:1 в първата среща.

Специя имаше предимство от това, че завърши на трето място в редовния сезон на Серия Б, а Фрозиноне беше осми, което гарантираше на момчетата на Винченцо Италиано да играят в Серия А и при равенство от двете срещи, което се и получи.

Голът на шведа Роден в 61-ата минута върна надеждата на Фрозиноне за голям обрат. Въпреки продължението от шест минути обаче Гълъбинов и компания запазиха вратата си от втори гол, след което започнаха да празнуват най-големия успех в 114-те години от съществуването на клуба Специя, гласи информация на "Гонг".