BG EN

Андрей Гюров от ПП се изрепчи: Няма да играем играта на ГЕРБ и няма да свалим картите с имена за кабинет

Акценти

Андрей Гюров от ПП се изрепчи: Няма да играем играта на ГЕРБ и няма да свалим картите с имена за кабинет

50430
на 27.04.2023
Андрей Гюров от ПП се изрепчи: Няма да играем играта на ГЕРБ и няма да свалим картите с имена за кабинет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В момента се намираме в хипотезата на първия мандат, това е отговорност на ГЕРБ. Ако те не могат да дадат решение, ние ще го направим. Сега имаме председател, който работи на ротационен принцип, това е гаранция, че няма да има извращения на законодателната програма, каза Андрей Гюров от ППДБ по Нова тв.

препоръчано

Подхождаме абсолютно отговорно, защото България има нужда от редовно правителство. Не е въпрос на написване на някакви имена. Ще имаме разговори с всички партии, започваме от ГЕРБ. Всички казват, че шансът за правителство е във втория мандат.

Ние няма да следваме линията на ГЕРБ. Няма да играем играта на ГЕРБ и няма да свалим картите с посочване на имена. Първо трябва да говорим за управленската програма. Нелогично е да говорим за имена, без да знаем какво ще прави този кабинет.

Притеснява ни какво ще се случи в държавата. Първата политическа сила очевидно не може да реши уравнението. Правителството не само трябва да бъде избрано, но и да свърши работата, каза Гюров.

Показахме на президента, че решаването на задачата изисква повече време. Бързането не е нещо, което помага, смята още Гюров.

Няма да участваме в правителство на ГЕРБ и няма да сме в коалиция с тях, категоричен е Гюров.

Според него избирателите на ППДБ са притеснени от връщането на ГЕРБ във властта. В ситуация сме на недоверие между първите две сили, затова академик Денков предложи правителство с хоризонт 18 месеца. Нужен е работещ бюджет, изпускаме последния влак за Еврозоната и Шенген, каза Гюров.

Няма скрити разговори. Мълчанието на ДБ Гюров обясни, защото се следва процедура на взимане на решения през решенията на националните органи на отделните партии.

Властта не е самоцел за нас, ще поемем отговорността при невъзможност първата сила да излъчи правителство. Ако ни подкрепят, механизмът за контрол на изпълнителната власт минава през парламента, казва Гюров.

Със сигурност искаме дълбока правосъдна реформа, това включва механизъм за контрол на главния прокурор. Не разговаряме персонално за смяната на Гешев. Въпросите на са за Гешев и Борисов, а как да работи парламентарната република, каза Гюров.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК