Анев с най-добро класиране през сезона, стреля без грешка

Други спортове

3390
на 22.01.2016

Красимир Анев завърши на седмо място в спринта на 10 километра за Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Той не направи нито една грешка в стрелбата и завърши с време от 23:18.9 минути. Резултатът на Анев е най-добрият за сезона в биатлона за България.

За преследването се класира и Владимир Илиев, който завърши 29-и, правейки две грешки в стрелбата и финиширайки за 24:14.5 минути. В състезанието участие взеха още двама българи – Михаил Клечеров зае 72-о място, а Димитър Герджиков остана на 91-а позиция.

Състезанието бе спечелено от германеца Зимон Шемп с време от 23:01.2 минути и нито една грешка на огневия рубеж. Втори, на 5.8 секунди, остана руснакът Максим Цветков, а трети, с изоставане от 10.8 секунди, се нареди норвежецът Тарей Бьо.

Лидер в генералното класиране за Световната купа е Мартен Фуркад (Франция) с 668 точки, следван от Тарей Бьо с 516 и Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 479. Анев е 24-и с 216, а Илиев е 40-и с 81.

Преследването е утре от 16:15 часа и БНТ HD ще го излъчи директно.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
ПИК TV! Парламентът заседава извънредно по Закона за хазарта (НА ЖИВО) ПИК TV! Парламентът заседава извънредно по Закона за хазарта (НА ЖИВО)