BG EN

Антитерористи ще патрулират в Бургас

Региони

Антитерористи ще патрулират в Бургас

15026
на 19.12.2024
Антитерористи ще патрулират в Бургас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Служители от сектори "Специализирани полицейски сили" и "Специални тактически действия" към Областната дирекция (ОД) на МВР-Бургас и бургаската жандармерия, въоръжени с дългоцевно оръжие, ще патрулират от утре по местата с голямо струпване на хора. Под особено наблюдение ще бъдат централна градска част, търговски центрове, молове, пазари, базари, районът с коледните къщички на площад "Тройката". Това каза на пресконференция началникът на отдел "Охранителна полиция и КАТ" към ОД на МВР Бургас комисар Марин Димитров. 

препоръчано

Предприемането на мерките е по повод настъпващите коледни и новогодишни празници. Ще се проверяват също съмнителни багажи, изоставени пакети, лица, които нарушават обществения ред с висока степен на риск.  

Патрули ще има и във външния периметър на големите обекти- автогари, железопътната гара, молове и др. Паралелно с това продължава патрулирането със служебни кучета. Целта на проверките е предотвратяване на груби нарушения на обществения ред и недопускане на терористични актове.

Засилен ще е контролът през празничните дни и срещу домовите кражби, когато хората обичайно отсъстват от домовете. Проведени са срещи с фирмите, които охраняват увеселителни и питейни заведения, търговски обекти, с инструкции да засилят контрола и наблюденията за недопускане на лица в явно нетрезво състояние и такива, които разпространяват наркотици.

Служители на КАТ ще следят за скоростния режим, ще има засилени проверки на водачите на моторни превозни средства за употреба на алкохол и наркотични вещества. 

По време на празниците максимален брой служителите на ОД на МВР-Бургас, както униформени, така и цивилни, ще бъдат на терен. Всички структури ще работят в пълен обем за да се осигури спокойствието на гражданите, каза комисар Димитров.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 март: Ракът и Близнаците да внимават с емоциите, Лъвът да удържа наивността си, Козирогът да се върне в реалността САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 март: Ракът и Близнаците да внимават с емоциите, Лъвът да удържа наивността си, Козирогът да се върне в реалността
ПИК TV x
МЪЛНИЯ! Появи се ВИДЕО с Пепи Еврото от Осемте джуджета - бившият следовател твърди в писмо, че е давал 10 бона подкуп на месец на европрокурорката Теодора Георгиева МЪЛНИЯ! Появи се ВИДЕО с Пепи Еврото от "Осемте джуджета" - бившият следовател твърди в писмо, че е давал 10 бона подкуп на месец на европрокурорката Теодора Георгиева
ново
Днес: 21
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК