BG EN

Антон Дончев дари 5000 лв. на БАН и Бачковския манастир

ЧАС ПИК

Антон Дончев дари 5000 лв. на БАН и Бачковския манастир

15293
на 30.03.2016
Антон Дончев дари 5000 лв. на БАН и Бачковския манастир
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Академик Антон Дончев дари своя награда - 5000 лева, на БАН и Бачковския манастир при посещението си в плевенското с. Върбица.

препоръчано

Наградата му беше присъдена от фондацията "Пелин Пелинов" за най-добър роман в периода 2011-2015 година. Големият български писател получи отличието за своята трилогия "Сянката на Александър Велики" от кмета на Плевен Георг Спартански. Връчването на призовете се състоя в "Червения салон" в селото и съвпадна с 80-годишния юбилей на нейния учредител и председател - писателя Пелин Пелинов, почетен гражданин на Плевен, който е от същото село.

"Страната ни ежедневно трябва да се съзидава, тухла по тухла, и всеки от нас трябва да има своя принос. Затова дарявам паричната си награда поравно на библиотеката на Българската академия на науките и на Бачковския манастир", каза акад. Антон Дончев.

Фондацията отличи и посветената на творчеството на нейния председател книга на Марин Кадиев, оглавяващ Съюза на независимите писатели у нас.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Андрей Гюров моментално се обгради с няколко охранители на НСО - избяга позорно от въпрос за Теодора Георгиева (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Андрей Гюров моментално се обгради с няколко охранители на НСО - избяга позорно от въпрос за Теодора Георгиева (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК