BG EN

Антоний Тодоров: ГЕРБ носи вина донякъде, че е изолирана от другите партии

Политика

Антоний Тодоров: ГЕРБ носи вина донякъде, че е изолирана от другите партии

6632
на 23.05.2013
Антоний Тодоров: ГЕРБ носи вина донякъде, че е изолирана от другите партии
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Политологът Антоний Тодоров припомни в ефира на БНР особеностите на ситуацията около съставянето на българско правителство от парламентарно представените партии.

"Тя е парадоксална, защото първата партия не може да направи правителство, защото всички останали я изолират. Но и ГЕРБ не направи усилия да получи такава подкрепа. ГЕРБ заяви, че ще направи правителство на малцинството. Смятам, че за ситуацията донякъде вина носи и ГЕРБ", добави той.

"Имайки предвид състава на парламента и начина, по който партиите биха могли да се групират, основният въпрос пред всяка политическа сила е дали трябва да бъде избрано правителство или да се отиде на избори", обясни Тодоров.

Според политолога, новото правителство трябва да се пребори за легитимност с едно изчакващо и скептично обществено мнение. То няма как да мине без подкрепата на обществото.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СУПЕР ЕКШЪН! ПИК TV развали рахата на Кокорчо - лидерът на Промяната беснее: Откъде знаете, че има педофилски скандал на Петрохан? Това са внушения (ВИДЕО) СУПЕР ЕКШЪН! ПИК TV развали рахата на Кокорчо - лидерът на "Промяната" беснее: Откъде знаете, че има педофилски скандал на Петрохан? Това са внушения (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК