BG EN

АПЛОДИСМЕНТИ! Бившият пловдивски кмет Спас Гърневски с емоционална изповед пред ПИК за срещата си с Ламбо. Зала в града под тепетата ще носи името на великия актьор

КУЛТУРА

АПЛОДИСМЕНТИ! Бившият пловдивски кмет Спас Гърневски с емоционална изповед пред ПИК за срещата си с Ламбо. Зала в града под тепетата ще носи името на великия актьор

46508
на 15.03.2020
АПЛОДИСМЕНТИ! Бившият пловдивски кмет Спас Гърневски с емоционална изповед пред ПИК за срещата си с Ламбо. Зала в града под тепетата ще носи името на великия актьор

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Камерната зала на Драматичен театър "Н.О. Масалитинов" в Пловдив ще носи името на легендарния актьор Стефан Данаилов. Официалната церемония ще се състои в навечерието на 24 май, когато се връчват наградите "Пловдив".

препоръчано

Новината пред ПИК съобщи лично бившият кмет на града и настоящ народен представител Спас Гърневски. Той благодари на министъра на културата, който е подкрепил идеята му. "Ламбо е основател на театралния фестивал "Сцена на кръстопът". Горд съм, че фестивалът е създаден, когато бях кмет на Пловдив, и че вече четвърт век пълни залите", каза Гърневски.

"Дойде през 1996 г. в Пловдив по чехли и бермуди с идеята да направим еднократно един международен театрален фестивал. Преди това е ходил в Плевен, но тогавашният кмет Румен Петков му е отказал. Казах му, че имам работа и да разкаже за идеята си на заместник-кмета. Той много настояваше да ми разкаже цялата си идея. Отидохме в един ресторант - "Ротондата". Там уж за 20 минути, а останахме на масата, докато ми развие цялата си идея, от 12:20 на обед до 23:40 вечерта", разказа емоционално пред ПИК Гърневски.

"Казах му, че пловдивчани не правим нищо един път - или ще го правим този фестивал всяка година, или изобщо няма да го правим. И вече повече четвърт век "Сцена на кръстопът" се случва", развълнува се бившият кмет на града под тепетата.

В навечерието на 24 май, ще бъде открита и барелеф на обичания актьор. Той е дарение от един от основните спомоществователи на фестивала - Димитър Георгиев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК