Арда завърза интригата във Втора лига

6939
на 15.04.2019

Арда победи Монтана с 2:0 в дербито на 24-ия кръг на Втора лига. С победата отборът от Кърджали завърза още повече интригата в борбата за баражите даващи право на промоция в елита.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол, въпреки няколкото добри възможности. Венцислав Христов беше най- деен пред наказателното поле на Монтана, Арда така и не успя да поведе в резултата. В 35 минута домакините пратиха топката в мрежата на Ивайло Василев, но попадението беше отменено заради засада.

Втората част започна отлично за „сините”. В 49-та минута Венцислав Христов бе спънат в наказателното поле на Монтана и съдията отсъди дузпа. Бившият играч на Левски застана зад топката и без проблеми вкара за 1:0. Шест минути по- късно Иван Коконов реши всичко в мача с втори гол за Арда. Играчът на домакините получи топката на границата на наказателното поле и с хубав удар направи резултата 2:0.

С победата Арда вече има 47 точки на третото място. Монтана остава втори с 49.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)