Арда се разправи бързо с Миньор (Перник)

Волейбол

4235
на 05.02.2016

Мъжкият волейболен отбор на Арда (Кърджали) победи Миньор (Перник) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:13 ) в мач от тринадесетия кръг на Суперлигата, игран в местната зала Арпезос, съобщава „БГ волейбол“.

Така кърджалийци записаха безпроблемно нови три точки на свой терен. След този успех Арда запазва пето място във временното класиране, с осем победи, пет загуби и 22 точки. Отборът на Миньор е последен в таблицата, с една победа и 3 точки в актива си.

Мачът премина без изненади, като очаквано домакините взеха крайната победа. Двубоят бе по-скоро в тренировъчно темпо за кърджалийци, след като в началото на геймовете те реализираха голяма разлика, съответно с 15:5 в първия и 14:6 във втория, но след това допускаха по-лежерно отношение и гостите стигнаха до 17 точки. В третата част домакините ударно тръгнаха да приключват с мача, като отново поведоха с голяма разлика, но този път оставиха съперника само на 13 точки и затвориха мача с чиста победа за 70 минути игра.

ПИК TV! Пеевски: Няма да имаме диалог с ППДБ, ако се докаже връзката им с контрабандата в митниците и с пудел, влачещ пачки! Бойко Рашков няма място в политиката (ВИДЕО) ПИК TV! Пеевски: Няма да имаме диалог с ППДБ, ако се докаже връзката им с контрабандата в митниците и с пудел, влачещ пачки! Бойко Рашков няма място в политиката (ВИДЕО)