BG EN

Арест! Полицията в Карлсруе задържа предполагаем терорист, подготвял атентат

СВЕТЪТ ДНЕС

Арест! Полицията в Карлсруе задържа предполагаем терорист, подготвял атентат

6804
на 21.12.2017
Арест! Полицията в Карлсруе задържа предполагаем терорист, подготвял атентат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Спецчасти на германската полиция са арестували в Карлсруе предполагаем симпатизант на близкоизточната радикална групировка "Ислямска държава", планирал атентат в рейнския град, съобщава Die Frankfurter Allgemeine Zeitung, цитиран от Фокус.

препоръчано

Налице са убедителни доказателства, че 29-годишният Дасбар В. е подготвял сериозно подривно престъпление против държавата, се казва в съобщение от Федералната прокуратура.

Първоначалните заключения на следователите са, че заподозреният е имал намерения да използва превозно средство, за да извърши нападение срещу популярна ледена пързалка в Карлсруе.

От края на месец август насам Дасбар В. е оглеждал района, а месец по-късно е започнал да кандидатства по обяви за работа като шофьор.

По данни на властите мъжът, чийто произход не се разкрива, притежава германско гражданство.

Други подробности около извършения арест не се съобщават към момента.

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 101
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК