BG EN

Арестуваха свещеник при опит за бягство, присвоил 3,8 млн. евро в Гърция

Балкани

Арестуваха свещеник при опит за бягство, присвоил 3,8 млн. евро в Гърция

5195
на 29.03.2022
Арестуваха свещеник при опит за бягство, присвоил 3,8 млн. евро в Гърция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

45-годишен свещеник беше арестуван на междуградската автогара в Лариса снощи при опит да избяга от правосъдието, докато Апелативният съд в централния гръцки град се готвеше да намали доживотната му присъда на 15 години затвор за присвояването на 3,8 милиона евро, съобщи в. “Катимерини“.

препоръчано

Мъжът е бил със съпругата си, когато полицията го е открила, след като била издадена заповед за неговия арест заради неявяване в съда за произнасяне на присъдата.

Обвиняемият не е бил в ареста по време на процеса и е успял да се измъкне при прекъсването на съдебното производство. По-рано други трима обвиняеми, свързани със случая, бяха освободени, съобщава Нова телевизия.

45-годишният свещеник вече е излежал осем години в затвора, след като бе осъден на доживотен затвор през 2020 г. за присвояване на 3,8 млн. евро от гръцката държава чрез източване сметките за заплати на митрополитската църква на Тесалия.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО) ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО)
ново
Днес: 44
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК