Аржентина започна с победа на Копа Америка, Меси шокира с пропуски

15097
на 21.06.2024

ПИК с нов канал в Телеграм

Аржентина стартира защитата на Копа Америка с  2:0 срещу Канада след голове на Хулиан Алварес и Лаутаро Мартинес. Мачът в американския град Атланта даде началото на турнира, а невиждани пропуски на мегазвездата им Лионел Меси лиши аржентинците от по-убедителен успех.

През първото полувреме не липсваха положения. Алфонсо Дейвис и Лиъм Милар блокираха удари в наказателното поле, а в 30 минута Таджон Бюканън стреля от малък ъгъл, предаде "Гонг".

Първото трудно спасяване в мача обаче дойде в 40 минута, когато Максим Крепо спаси удар с глава на Алексис Мак Алистър след центриране на Анхел Ди Мария. Така до почивката резултатът остана 0:0.

В 49 минута красива атака, започната от Меси, преминала през Алексис Мак Алистър и завършила с Алварес, причини рухването на канадската крепост.

Последваха два огромни пропуска на Меси. Първо в 66-ата минута той беше изведен зад защитата, но първият му удар бе спрян от стража на съперника, а след това при втория опит защитник успя да се намеси и да блокира изстрела му.

Меси пропусна нов отличен шанс сам срещу вратаря в 79 минута, а след това Николас Отаменди и Лаутао Мартинес също не успяха да вкарат от добри положения.

Мегазвездата на световния футбол все пак се отчете две минути преди края с голов пас към Лаутаро Мартинес, който прониза съперника за 2:0.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Близнаците да са по-самокритични, Скорпионите - по умерени САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Близнаците да са по-самокритични, Скорпионите - по умерени
Виктор Димчев с убийствен сценарий пред ПИК TV: Тримата големи трябва да се разберат или приключва парламентарната република. Реална е заплахата от... (ВИДЕО) Виктор Димчев с убийствен сценарий пред ПИК TV: Тримата големи трябва да се разберат или приключва парламентарната република. Реална е заплахата от... (ВИДЕО)