Арман Бабикян забъркан и във фалшифициран документ, с който Андон Балтаков става шеф на БНР
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Собственикът на сайтове за фалшиви новини Арман Бабикян, който в момента се изживява като един от гравните организатори на уличните изпълнения на метежниците, е забъркан и в издаването на фалшив документ, с който Андон Балтаков беше избран за шеф на БНР.
Това научи ПИК от отлично информирани източници, които водят дела срещу въдворяването на американския гражданин начело на дъжавното радио.
Балтаков беше избран на поста въпреки поредицата от несъответствия на изискванията да оглави медията. Освен че е амерконски гражданин, което обяснява и застъпничеството на посланичката на САЩ у нас Херо Мустафа за него, той е със съмнителен 5-годишен трудов стаж, изискван императивно от закона. При това в момента, в който бе допуснат и спечели конкурса за генерален директор на БНР имаше и действаща фирма в САЩ, което ПИК показа документално.
Веднага след избора му дела заведоха трима други претенденти за поста. Това са Митко Димитров, Жени Гаджалова и бившият шеф на БНР Валери Тодоров, който дори не беше допуснат до конкурса заради закъснение от един час при вписването на напускането на фирмата му. Това обаче не попречи на членките на СЕМ да се направят на разсеяни за действащата по това време фирма на Балтаков в САЩ.
При избирането му в негова полза изненадващо се обърнаха сегашната шефка на надзорния орган Бетина Жотева и тогавашната София Владимирова, която нескрито подкрепяше и.д. длъжността Антон Митов.
Запознати с целия сценарий по ибора на внезапно появилия се и абсолютно неизвестнен Андон Балтаков в конкурса са установили, че върху петте дами в СЕМ усърдно въздействие са оказвали външната министърка Екатерина Захариева и вицепремиера Томислав Дончев.
Още тогава се знаеше, че изненадващата му поява като претендент за шеф на БНР е провокирана от кръга на подсъдимия олигарх Иво Прокопиев, а пък Балтаков е закачен за бившия скандален шеф на БНР Александър Велев, макар да не отговаря на основните изисквания да стане такъв.
Сега пък проучванията им са установили, че в издаването на някои от фалшивите му документи, с които се е явил на конкурса, пряко участие има и бащата на сайтовете с фалшиви новини Арман Бабикян, чиято собственост ПИК също показа документално.
Откакто е на поста Балтаков успя и на два пъти да излезе незаконно в едномесечен отпуск с благословията на СЕМ. Последния път това стана по време на извънредното положение заради коронавируса, когато той пътува до САЩ, а когато се върна, не спази задължителната двуседмична карантина и веднага се появи в държавното радио.
От БНР издават, че 15 дни от пребиваването му там са били платени от медията с държавни пари, тъй като се е водил в командировка. Засега не е известно дали пътуването му е било с цел най-сетне да закрие фирмата си, заради която не би трябвало изобщо да е допуснат до конкурса за шеф на БНР.
За сметка на това обаче Балтаков щедро се отплаща на соросоидните и покровители за своя избор. Държавното радио отразява едномесечните изяви на метежниците по улиците абсолютно тенденциозно. Преди това цялата прокопиева клика в БНР, свалила предишния шеф на медията Светослав Костов със самоотверженото съдействие на СЕМ, начело с тамошната застаряла примадона Силвия Великова настървено се бореше с българската прокуратура в лицето и на Сотир Цацаров, и на Иван Гешев.
Сега пък честа гостенка на Великова е адвокатката на Балтаков - Валя Гигова, която също е производно на кръга на подсъдимия олигарх Прокопиев, чиито креатури днес искат оставката на премиера Бойко Борисов и Иван Гешев. Силвия Великова пък се ползва с личното покровителство на Борисов, който я възстанови като титуляр на правния ресор в БНР, след като предишният шеф на медията го пренасочи към други журналисти, а соросоидното й обкръжение вдигна бунт в държавното радио, довел до избора на Балтаков. Сега обаче двете с Гигова са яростни застъпнички на искането на оставката на Борисов и правителството и оплюват Гешев.
Фалшифицираните документи на Балтаков, сътворени включително и с енергичното съдействие на бащата на фалшивите новини Арман Бабикян, ще лъснат през септември, когато Административният съд - София, е насрочил заседанието, на което ще се разглеждат техните експертизи.
Откакто е на поста


