Арсенал е на финал за „ФА къп” след трудна победа над Рединг

3217
на 18.04.2015

Миналогодишният победител Арсенал се класира за финала за купата на Футболната асоциация на Англия след труден успех с 2:1 след продължения над втородивизионния Рединг на "Уембли".
Възпитаниците на Арсен Венгер ще търсят рекорден 12-и трофей срещу победителя от другия полуфинал между Астън Вила и Ливърпул, който е утре.
Тимът на Стийв Кларк изигра силен мач и в дълги периоди затрудни съперника. След солидно представяне в отбрана Рединг почти не допусна опасности пред Адам Федеричи, но в 39-ата минута лондончани поведоха с първото си по-добро положение. Месут Йозил намери Алексис Санчес около точката на дузпата, чилиецът преодоля защитник на противника и прати топката в мрежата.
Рединг отвърна с няколко силни минути след почивката и бързо стигна до изравняване. В 54-ата минута Павел Погребняк проби от ляво и от аутлинията върна към далечната греда към непокрития Гарет МакКлиъри който с удар от въздуха от 8-9 метра преодоля Войчех Шчесни.
До края на редовното време Арсенал пропиля два отлични шанса да стигне до победата. В 69-ата минута Йозил центрира от корнер и Габриел стреля от упор с глава, но Федеричи отклони топката в напречната греда.
Шест минути преди края и Аарън Рамзи нацели гредата, но до нов гол не се стигна.
В добавеното време на първото продължение лондончани все пак стигнаха до успеха. Алексис Санчес беше изведен от Йозил в ляво в наказателното поле, чилиецът шутира към близкия ъгъл, а отличният до този момент Федеричи не се намеси добре и позволи топката да премине под крака му, а след това и голлинията за 2:1 за лондончани.
В 112-ата минута Арсенал можеше да реши всичко, но Оливие Жиру нацели за трети път гредата на вратата на Рединг с удар към близкия ъгъл, след като беше изведен в ляво в пеналта от Йозил.