Арсенал и Цървена звезда не се победиха, 2000 сърби създадоха балканска атмосфера на "Емиратс"

9337
на 03.11.2017
Арсенал и Цървена звезда не се победиха, 2000 сърби създадоха балканска атмосфера на Емиратс

Арсенал и Цървена звезда завършиха 0:0 в двубой от група Н на Лига Европа, който се изигра на стадион "Емиратс" в Лондон. Лондончани вървяха с пълен актив преди този мач, но останаха на върха с 10 точки, като имат пет повече от втория Звезда. В другия мач от групата Кьолн шокира БАТЕ Борисов с 5:2 у дома и два кръга преди края запази минимален шанс да продължи.

Двубоят на "Емиратс" се игра на фона на типично балканска атмосфера, тъй като близо 2000 фенове на Звезда бяха окупирали трибуните и надвикваха публиката на лондончани. Гостите от Сърбия създадоха и първата възможност за гол в 5-ата минута, но Боакие пропусна. Пет минути по-късно Жиру опита късмета си, но бившият вратар на Лудогорец Милан Борян спаси. Положенията се редуваха и пред двете врати, а в в 34-ата Борян остана без въздух след сблъсък отново с французина.

Секунди по-късно Звезда стигна до прекрасна възможност да открие, но вратарят Мат Мейси спаси удара на Сърнич. Две минути по-късно Боакие беше изведен сам пред вратата на Арсенал, но стреля прибързано и неточно като пропиля най-чистата възможност за своя тим, предава Спортал. Малко преди почивката сърбите пропуснаха нова отлична възможност и така двата тима се оттеглиха на почивка без отбелязан гол.

Арсенал упражни натиск в началото на втората част, но той не даде резултат. Така се стигна до 61-ата минута, когато "артилеристите" претендираха за дузпа за игра с ръка на Савич, но такава не последва. В 65-ата минута "навиячите" изтръпнаха след удар на Уилшър, но Льо Талек успя да изчисти от голлинията.

В 80-ата минута Боакие пропусна поредна отлична възможност, като отново стреля доста неточно при добра атака на Звезда. В крайна сметка това беше и последната интересна ситуация в този мач, а до края и двата отбора се поуспокоиха с оглед на резултата от друия мач, където Кьолн разгроми с 5:2 БАТЕ Борисов и се върна в играта. В следващия кръг на 23 ноември играят БАТЕ - Звезда и Кьолн - Арсенал.