Арсенал пречупи Бърнли и продължава защитата на трофея

3705
на 30.01.2016

Отборът на Арсенал преодоля четвъртия кръг на ФА Къп и продължи успешно защитата на трофея. „Топчиите“ елиминираха Бърнли след резултат 2:1 и така намериха място в следващата фаза. Двубоят предложи доста интересни положения, като тимът на Арсен Венгер търсеше по-активно победата, докато гостите изчакваха предимно на контраатака.

Първото полувреме премина при доста високи обороти, а през втората част темповете спаднаха.Попаденията за Арсенал бяха дело на Калъм Чембърс и Алексис Санчес, който направи чудесен мач. Голът за Бърнли реализира Андре Грей.

Първата по-интересна ситуация в мача се състоя във 2-ата минута, когато топката бе свалена на Андре Грей, който се обърна, стреля, но ударът му мина над вратата.

След това възпитаниците на Арсен Венгер упражниха значителен натиск върху съперника си, като домакините заредиха серия от атаки. В 3-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн овладя добре топката и от дъгата на наказателното поле стреля, но над напречната греда.

Арсенал се настани дълготрайно пред вратата на опонента си и в 7-ата минута Алесис Санчес стреля, след поредица от финтове, но топката мина в страни от десния стълб на вратата на Бърнли. Гостите изчакваха съперника си на контраатаки, а в 11-ата минута шанс се разкри. Андре Грей напредна от дясно, Лоран Кошчелни допусна грешка, Грей излезе на добра позиция, но Оспина го блокира своевременно и отрази удара, а в последствие топката бе изчистена в корнер.

Нова добра възможност се разкри пред „топчиите“ след четвърт част игра. Чембърс стреля мощно, след като топката стигна до него след една атака от ляво, но целта не бе намерена.

В 19-ата минута след атака, минала през центъра, Алексис Санчес видя непокрития Калъм Чембърс, подаден на дясно към него, а десният бранител с хубав и премерен удар направи 1:0.

В 30-та минута Бърнли изравни след попадение на Сам Воукс. След разбъркване в наказателното поле на Арсенал, топката бе изчистена, но попадна в Бойд, той центрира от дясно, Сам Воукс с глава насочи токата в мрежата на Давид Оспина за 1:1. Арсенал отвърна 4 минути по-късно, когато Алекс Айоби центрира от дясно към Окслейд-Чембърлейн, а той засече с левия крак, но в страни от десния стълб.

В 45-ата минута Алексис Санчес навлезе доста опасно и стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение, топката бе изчистена напред.

След почивката „артилеристите“ нанесоха бърз удар. В 53-ата минута момчетата на Арсен Венгер проведоха великолепна атака. След няколко умели комбинации, топката стигна до Окслейд-Чембърлейн, който подаде на ляво към Алексис Санчес, а той отбеляза за 2:1. Малко след гола „топчиите“ имаха нова възможност, но в тази ситуация резултатът остана непроменен.

В 72-ата минута Алексиси Санчес изпълни по великолепен начин фаул от ляво. Чилиецът опита директен обстрел, стреля, Том Хийтън със сетни сили изби.

Скот Арфийлд стреля от малък ъгъл след центриране от корнер в 78-ата минута, но много неточно, високо над вратата.

В 84-ата минута Окслейд-Чембърлейн стреля, но над вратата.

В последните секунди на добавеното време Тио Уолкът излезе сам срещу Хийтън, но той излеезе смело и го блокира.

К

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете