BG EN

Асанж значи свобода. Навални значи предателство

Акценти

Асанж значи свобода. Навални значи предателство

162684
на 18.02.2024
Асанж значи свобода. Навални значи предателство

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Aсанж никога не е получавал пари от „Държавния департамент“ или която и да е друга държавна институция на Русия, Китай или която и да е държава.

Асанж не е участвал в държавна програма на Китай или Русия (или която и да е държава), която да има за цел да създава „политически лидери“, които в своята родина за защитават интереса на чуждата държава-споснор на програмата.

Асистенти на Асанж не са заснети на тайни срещи с руското разузнаване, където да обсъждат от какво финансиране се нуждае, за да организира протести и дестабилизация на управлението във Вашингтон или която и да е западна държава.

Aсанж не е осъждан за измамма в особено големи размери на голяма западна фирма (или за каквато и да е измама). Aсанж е задържан по скалъпено обвинение в изнасилване от жена, която му е била доброволен сексуален партньор.

Асанж не е получил две условни присъди без да бъде вкаран в затвора (прецедент за компромисно и снизходително правосъдие – две условни, вместо ефективна). Асанж няма нито една условна.

Асанж не е пуснат на свобода с условна, с възможност спокойно да си обикаля из цяла Великобритания и с единствено задължение да се разписва в полицейското управление в Лондон веднъж в месеца и да не напуска Британия. Асанж е държан в тъмничен затвор в тежки условия.

Асанж никога не е получавал шанса да се лекува в чужбина, в приятелски настроена към него държава – макар да е в тежко здравословно състояние.

Асанж никога не е получавал изрично предупреждение да не стъпва във Великобритания, защото ще бъде арестуван и вкаран в затвора за грубо нарушение на правилата на условната му присъда.

Асанж е журналист, а не политически активист на вражески държави.

Асанж знае, че за делата си няма да получава похвали, награди и привилегии от медиите и елита на Запада, а точно обратното.

Асанж не е финансиран от никого, не получава милиони за дейността си, а се издържа сам.

Асанж не желае да сменя властта във Вашингтон и да инсталира там проруски или прокитайски режим. Асанж просто иска да осветли престъпленията на Вашингтон.

Асанж значи свобода! Навални значи предателство!

Тихомир Чергов, фейсбук

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК