BG EN

Атанас Зафиров: Вотовете на недоверие единствено бламират важни за хората закони – мнозинството стои монолитно

Акценти

Атанас Зафиров: Вотовете на недоверие единствено бламират важни за хората закони – мнозинството стои монолитно

27791
на 04.07.2025
Атанас Зафиров: Вотовете на недоверие единствено бламират важни за хората закони – мнозинството стои монолитно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Поколения българи следват ясна посока – пълна европейска интеграция на България. Много скоро тази наша цел ще се сбъдне. Подобни вотове като днешния видимо нямат за цел да свалят правителството, а да направят опит, ако не да отклонят, поне да забавят България от този път.“ Това коментира вицепремиерът и председател на НС на БСП Атанас Зафиров в кулоарите на Народното събрание веднага след провеждането на поредния неуспешен вот на недоверие. 

препоръчано

По неговите думи този парламентарен инструмент е ядрената бомба на опозицията, която трябва да се използва само когато има реална ситуация за сваляне на правителството и при наличието на реални аргументи. „Както се видя от гласуването, такава ситуация няма, а това, което чухме, беше крайно несериозно“, подчерта вицепремиерът. 

Според него по този начин не се бламира работата на правителството, а се затруднява дейността на Народното събрание, което трябва да приема важни за държавата и обществото закони. „Тези партии показаха, че не работят за своите избиратели. Фактът, че още докато течаха дебатите беше внесен нов вот показва, че самите вносители са наясно, че той няма никакъв шанс да мине и просто бламират работата на парламента“, каза Атанас Зафиров. 

По неговите думи има монолитно мнозинство, което поддържа европейския път на България и има очакване правителството да завърши 4-годишния си мандат. 

„Българските граждани вече започват да усещат резултатите от това управление“, посочи Зафиров, като даде пример със спасените средства по Плана за възстановяване и устойчивост, изпълнението на общинските инвестиционни програми и защитеното „швейцарско правило“, по което всички български пенсионери вече получиха увеличение на своите пенсии с 8,6%. Той добави, че управлението дава спокойствие  и увереност както на българските граждани, така и на българския бизнес, чуждестранните инвеститори и международните партньори на България.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК