BG EN

Атина иска разследваща комисия за подписването да договорите с кредиторите

Балкани

Атина иска разследваща комисия за подписването да договорите с кредиторите

3267
на 01.04.2015
Атина иска разследваща комисия за подписването да договорите с кредиторите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Атина иска да състави анкетна комисия, която да разследва кой носи политическа отговорност за нанесените щети на държавата от сключените спасителни споразумения с международните кредитори и за поставяне на държавата в режим на външен надзор. Двете партии от управляващата коалиция на Гърция – СИРИЗА и "Независими гърци" са представили пред парламента предложението за създаване на комисията. Според гръцкия вестник "Етнос" предложението е било подписано от общо 149 депутати от СИРИЗА начело с нейния лидер и министър-председател на страната Алексис Ципрас, както и от 13 депутати от "Независими гърци", водени от своя председател и министър на отбраната – Панос Каменос. Ако предложението бъде одобрено, парламентарната комисия ще трябва да разгледа периода от октомври 2009 г., когато започва финансовата криза в страната до януари 2015 г., когато на власт идва СИРИЗА. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и МВР пуснаха ШОКИРАЩИ КЛИПОВЕ от охранителни камери - Ивайло Калушев не е убиецът на тримата в хижа Петрохан (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и МВР пуснаха ШОКИРАЩИ КЛИПОВЕ от охранителни камери - Ивайло Калушев не е убиецът на тримата в хижа "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК