Атлетико (Мадрид) с труден успех над Валенсия в шампионата на Испания

4230
на 25.04.2019

Отборт на Атлетико (Мадрид) победи трудно като домакин Валенсия с 3:2 в мач от междинния, 34-и кръг на футболния шампионат на Испания.

С гол на Алваро Мората в 9-ата минута Атлетико поведе. В 36-ата минута Кевин Гамейро възстанови равенството.

Антоан Гризман в 49-ата минута отново даде аванс в резултата на домакините, но Дани Парехо от дузпа в 77-ата минута изравни за 2:2.

Анхел Кореа с гол в 81-ата минута донесе трите точки за Атлетико, оформяйки крайното 3:2.

След 21-ата си победа за сезона Атлетико е на второ място в класирането, като изостава с 9 точки от лидера Барселона. Успехът на тима от Мадрид не даде шанс на Барселона и на теория да си гарантира нова шампионска титла.

Валенсия регистрира шестата си загуба за сезона, като тимът е на пето място в класирането и изостава с две точки от четвъртия Хетафе, който е с мач по-малко.