Атлетико (Мадрид) съкрати изоставането от Барселона

5598
на 05.02.2018

Отборът на Атлетико Мадрид се възползва от грешната стъпка на лидера Барселона и съкрати аванса на каталунците на върха след победа с 1:0 у дома над Валенсия в двубой от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Победното попадение за "дюшекчиите" отбеляза Анхел Корея в 59-ата минута. Това беше трето поредно поражение за тима на Валенсия, който се отдалечи от върха в класирането. Барселона води с 58 точки, докато Атлетико вече е с 49 и заема второто място.

През първата част домакините създадоха няколко добри възможности чрез Коке, Корея и Саул, но не успяха да преодолеят стража на гостите. "Прилепите" почти нямаха възможности, предава Спортал.Активната игра на домакините продължи и през втората част и Атлетико закономерно стигна до гол чрез Анхел Корея, който с бомбен удар от границата на наказателното поле направи стража на Валенсия Нето безпомощен.

Положенията пред вратата на Валенсия продължиха и след гола, но до ново попадение не се стигна. Гостите могат да се чувстват ощетени от съдията Игнасио Иглесиас, който подмина игра с ръка в наказателното поле на защитника на Атлетико Люка Ернандес.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)