ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
58-годишен пешеходец пострада тежко при катастрофа край бензиностанция в Хасково. Инцидентът стана тази сутрин.
По това време хасковлията Николай Янев излязъл от болницата и се отправил към паркинга на Кауфланд, където била паркирана колата му. През това време един от служителите на бензиностанцията си тръгвал от работа с лекия си автомобил Ауди и го блъснал, разказа негов колега, цитиран от "Хасково Нет".
Пешеходецът, който от години работи в хасковски клон на банка, отивал към колата да вземе багажа на майка си, която била приета в Хирургично отделение и й предстояла операция, разказа съпругата на Николай, която с още една жена бяха в двора на МБАЛ Хасково. След преглед в Спешното пострадалият мъж е настанен в ОАИЛ с пет счупени ребра и разкъсване на плеврата, с опасност за живота.
По-късно от полицията съобщиха, че пешеходецът е пресичал по пешеходната пътека на улица "Батак" от хипермаркета към училището. По случая е образувано досъдебно производство.


