BG EN

Африканска чума по дивите свине откриха в района на Перник

Региони

Африканска чума по дивите свине откриха в района на Перник

5913
на 14.02.2022
Африканска чума по дивите свине откриха в района на Перник
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Откриха случаи на африканска чума по диви прасета в Пернишка област, съобщиха от пресцентъра на областната администрация.

препоръчано

Първите случаи са открити в началото на годината в с. Калотинци, обясни на извънредно заседание на областната епизоотична комисия д-р Михаил Божилов - началник отдел "Здравеопазване на животните" в Областната дирекция по безопасност на храните. Заболелите тогава три диви прасета са били загробени.

В землището на село Боснек са били открити шест мъртви диви животни, при които също е била потвърдена чума. При лов на територията на областта са намерени още три прасета с болестта. Към момента няма открити случаи на африканска чума в личните стопанства на територията на региона.

"Ситуацията е сериозна, затова е нужно сериозно отношение и от страна на стопаните, за да не се получават огнища на болестта", призова д-р Божилов.

Областният управител Кирил Стоев разпореди провеждането на извънредни епизоотични комисии в общините от региона в срок от две седмици. Той призова всеки, забелязал мъртви животни, да сигнализира компетентните органи.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 69
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК