BG EN

Африканската чума чука на врата - стигна на 50 км. от Добрич

Животът днес

Африканската чума чука на врата - стигна на 50 км. от Добрич

12195
на 28.08.2018
Африканската чума чука на врата - стигна на 50 км. от Добрич
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ситуацията с разпространението на болестта африканска чума по свинете е сериозна, заразата е достигнала румънски свинеферми на 50 км от Добрич. Това заяви пред журналисти в добруджанския град зам.-министърът на земеделието и храните Янко Иванов.

препоръчано

По думите на зам.-министърау установен е случай на болестта в най-голямата свинеферма в северната ни съседка. Опасността от разпространение на заразата е голяма, тъй като тя се пренася по различни начини, предава "Фокус".

Въпреки тези констатации обаче, към момента в България няма установен случай на африканска чума по свинете, каза Янко Иванов. Оградата по границата с Румъния е готова, допълни той.

Остава на определени места само да бъдат добавени бодливите намотки, известни като спирала "Бруно". Държавата е предприела всички необходими мерки за недопускане на разпространение на заразната болест, която има сериозни икономически последствия за производителите. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК