BG EN

Аятолахът на Иран заплаши да подпали ядрената сделка, ако САЩ я наруши

ЧАС ПИК

Аятолахът на Иран заплаши да подпали ядрената сделка, ако САЩ я наруши

7462
на 15.06.2016
Аятолахът на Иран заплаши да подпали ядрената сделка, ако САЩ я наруши
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей, заплаши във вторник, че ще „подпали“ ядрената сделка постигната със световни лидери, ако американските президентски кандидати се отметнат от споразумението, предава Reuters, цитиран от "Фокус".
Вероятната кандидатура на Републиканската партия Доналд Тръмп, заяви миналия август, че би било трудно да се „скъса“ сделката, но ако стане президент ще „надзирава този договор толкова строго, че те нямат шанс“.
„Ислямската република няма да бъде първата, която ще наруши ядрената сделка. Да удържиш обещание, което си дал е завет на Корана“, заяви Хаменей. „Но ако заплахата на американските президентски кандидати да прекратят сделката се превърне в действие, тогава Ислямската република ще подпали това споразумение“.
Хилъри Клинтън, която бе подкрепена от Обама, заяви през март по време на реч пред група от израелското лоби във Вашингтон, че Иран все още представлява заплаха за Израел и трябва да бъде наблюдаван внимателно.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от Петрохан е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от "Петрохан" е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК