Бабикян съчинил фалшивата новина за полицай с бокс - Би Ти Ви в паника как да оправдава погрома на метежа, който рекламира
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Бащата на сайтовете за фалшиви новини Арман Бабикян, който е и един от тримата организатори на метежите, е автор на фалшивите кадри за мним полицай с бокс снощи, по време на зверските атаки срещу полицията, провокирани от т.н. протестиращи.
Това научи ПИК от отлично информирани източници от СДВР, след като Би Ти Ви разпространи фалшивите кадри с полицай, който носи бокс.
Целта на фалшификацията е да бъде мотивирано изявлението на превратаджията в президенството Румен Радев, както и мистериозното и недокументирано насилие над световно неизвестния журналист на свободна практика Димитър Кенаров, който днес бе превърнат е знаме на известната като Божков ТВ медия, предводителка на провокациите и агресиите по площадите и улиците на София.
Кадрите с бокса на полицая са монтирани изключително нескопосано, установи ПИК. Първо, вечерта, когато няколко телевизии отразяваха агресията на т.н. протестиращи такъв кадър изобщо отсъстваще. Второ, днес той се появи в Би Ти Ви и никъде другаде, като образа на полицая е съвсем размазан за разлика от бокса, който странно как се вижда много ясно.
Тази сутрин в Би Ти Ви е имало инфарктна планьорка, на която местните запевчици на размириците и опитите за гражданска война в България са измисляли стратегия за обвиненията си срещу полицията, че е проявила агресия срещу уж невинно протестиращи и в подкрепа на превратаджията Радев. Безплодният им креатив с помощта на изчерпания морално и ментално баща на фалшивите новини Арман Бабикян е родила сюжета с бокса на полицая.
Българските полицаи не притежават боксове и никога не е използвала такива, обявиха от СДВР пред ПИК.
За сметка на това тамошната пробита репортерка Канна Рачева публично си призна в ефир, че когато няма новини в подкрепа на техмите манипулации, тя си ги измисля, както съобщенията от нея за някакви си протести в чужбина, които никой така и не видя.
Сюжетът с бокса на полицая е от същата серия.


