BG EN

БАБХ обяви огнище на инфлуенца по птиците в село Мало Конаре

Здраве

БАБХ обяви огнище на инфлуенца по птиците в село Мало Конаре

6090
на 27.10.2023
БАБХ обяви огнище на инфлуенца по птиците в село Мало Конаре
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българската агенция по безопасност на храните обяви огнище на Инфлуенца А (грип) по птиците в село Мало Конаре, област Пазарджик. Вирусът е установен в животновъден обект за отглеждане на кокошки носачки. В животновъдния обект се отглеждат около 171 000 кокошки носачки.

препоръчано

Определена е 3-километрова предпазна зона, в която попадат селата Мало Конаре и Добровница, както и 10-километрова наблюдавана зона от община Пазарджик - Черногорово, Крали Марко, Пищигово, Говедаре, Хаджиево, Огняново, Синитово, Мирянци, Главиница, Мокрище, Драгор, Ивайло и Сарая.

С цел ограничаване на заболяването и недопускане на неговото разпространение ще се предприемат действия за умъртвяване по хуманен начин на заболелите и контактни птици в обектите.

БАБХ напомня, че птичето месо и продукти, добити в обект, в който е установено огнище на Инфлуенца по птиците, не представляват опасност за човешкото здраве.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с Лолита експрес на Епстийн... (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Йонко Мермерски: Няма скандал с Гренландия, тя трябва да е управлявана от САЩ за защита от Путин и Китай, вижте кой е летял с "Лолита експрес" на Епстийн... (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК