Баварците шокираха "шпорите"...

12242
на 02.10.2019
Баварците шокираха шпорите...

Миналогодишният финалист Тотнъм претърпя една от най-срамните загуби в историята си, след като беше разгромен със 7:2 у дома от Байерн Мюнхен в изключителен двубой от група "В" на Шампионската лига.

Двата отбора изиграха спиращо дъха първо полувреме, в което атаките се редуваха и пред двете врати. Хюн Мин Сон откри за "шпорите", но веднага след това Джошуа Кимих изравни, а точно преди паузата баварците сътвориха пълен обрат чрез Роберт Левандовски.

Серж Гнабри нанесе две крошета в рамките на три минути на домакините десетина минути след почивката, но Хари Кейн върна интригата от дузпа. Това обаче се оказа заблуда за момчетата на Почетино, които изживяха истинско фиаско малко след това.

Временното затишие към края на мача се оказа знак за голяма буря, защото от 83-ата до 88-ата минута Байерн вкара още три гола. Серж Гнабри стигна кота четири, а още едно попадение добави Левандовски, акцентира "Гол".

Така след една от най-сладките победи в историята си Байерн е на върха с пълен актив от 6 точки, докато Тотнъм има само една точка засега в карето.

Срещата се проведе на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм"

Тотнъм - Байерн Мюнхен 2:7

1:0 Хюн Мин Сон - 12'
1:1 Джошуа Кимих - 15'
1:2 Роберт Левандовски - 45'
1:3 Серж Гнабри - 53'
1:4 Серж Гнабри - 55'
2:4 Хари Кейн - 61', дузпа
2:5 Серж Гнабри - 83'