BG EN

Бавната походка повишава риска от смърт от COVID-19

Здраве

Бавната походка повишава риска от смърт от COVID-19

14453
на 17.03.2021
Бавната походка повишава риска от смърт от COVID-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хората, които ходят бавно, имат почти четири пъти по-голям шанс да умрат от COVID-19 в сравнение с тези, които ходят бързо и енергично, пише „Дейли Мейл”, позовавайки се на проучване на изследователи от университета в Лестър.

препоръчано

Авторите на работата анализират показателите на над 412 000 души от Biobank на Великобритания (база данни с медицински и генетични данни на половин милион граждани на кралството на възраст от 40 до 69 години), изучавайки връзката между честотата на заболеваемост след заразяване с COVID-19, теглото и темпото на ходене.

Експертите установиха, че хората с бавна походка умират от коронавирус 3,75 пъти по-често. Дори по-слабите и хората с нормално тегло, които ходят бавно, имат 2,5 пъти по-висок риск да прекарат тежко заболяване, причинено от COVID-19, отколкото хората с наднормено тегло, „винаги бързат”.

В същото време рисковете от фатален изход са еднакво високи при бавно ходещите хора с нормално тегло и затлъстяване.

Според учените хората с по-бързо темпо на ходене имат по-здрава сърдечно-съдова система, което може да окаже влияние върху хода на заболяването.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК