Базел и Севиля завързаха още повече интригата

4347
на 10.03.2016

Базел и Севиля завършиха 0:0 в първия осминафинален мач за Лига Европа, който се игра на „Сейнт Якоб Парк“. Испанският отбор завърши срещата в намален състав, а като цяло мачът бе двуостър и футболистите на двата тима могат да съжаляват за пропуските, които направиха.

Базел можеше да излезе напред в резултата още в 7-та минута, когато Таулант Джака центрира в наказателното поле на Севиля, след което Марк Янко стреля с глава, но встрани от десния стълб на вратата на Давид Сория, пише gong.bg.

Валтер Самуел ще пропусне реванша на „Санчес Писхуан“, който е следващата седмица, защото получи жълт картон още в 8-та минута на мача.

Севиля отговори в 9-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Базел, Стивън Н'Зонзи стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Евер Банега центрира от фаул в наказателното поле на Базел в 15-та минута, след което Коке стреля от изгодна позиция, но изпрати топката в аут.

Базел стигна до много изгодна позиция в 51-та минута, когато Щефен стреля, а топката рикошира във футболист на Севиля и попадна в Биркир Бярнасон, който от перфектна позиция стреля от въздуха, но много неточно в аут.

Севиля изпусна невероятна възможност да поведе в резултата в 59-та минута, когато Евер Банега с чудесен пас намери Стивън Н'Зонзи в наказателното поле на Базел, който изскочи сам срещу Томаш Вацлик и стреля, но вратарят успя да спаси.

Осем минути по-късно Банега комбинира с Кевин Гамейро, който излезе сам срещу Томаш Вацлик, но вратарят на Базел успя да спаси удара на французина.

Крон-Дели взаимодейства отлично с Йевхен Коноплянка, като го намери в наказателното поле на Базел, а той стреля, но Томаш Вацлик успя да спаси.

Съдията Антъни Тейлър изгони с доста пресилен втори жълт картон Стивън Н'Зонзи в 87-та минута на срещата.

Реваншът на „Санчес Писхуан“ е след седмица.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си